חיפוש

גיוס פרילנסר לפיתוח מוצר

התלבטתם רבות בין גיוס פרילנסר או חברת פיתוח מקומית לפיתוח הפרויקט שלכם ולבסוף החלטתם על פרילנסר? מצויין. הנה מספר טיפים שיעזרו לכם לצלוח את הפרויקט בלי לאבד את השפיות. למרות שקיימות פלטפורמות רבות כמו אפוורק Up Work או פייבר Fiverr המפגישות בין יזמים לפרילנסרים הממוקמים מעבר לים, החלטתי להתמקד דווקא ב-Upwork אך השיטה זהה לכולן.פרסום הפרויקט

תארו במדוייק איזה סוג של מתכנת אתם מחפשים. ענף הפיתוח מכיל בתוכו עשרות שפות פיתוח וסביבות טכנולוגיות מרובות. נסו להיות כמה שיותר ספציפיים בנוגע לשפת הפיתוח. תארו בכלליות את מטרות הפיתוח והמוצר אך מבלי להיכנס לפרטים יתר על המידה. תוכלו לעשות זאת לאחר שתמצאו את האחד/ת שלכם. במקרה וקיימת סודיות בנושא, תוכלו להוסיף הערה בפרסום המשרה כי הפרילנסר יצטרך לחתום על הסכמים או מסמך NDA. כמובן שרובם מסכימים לכך. בכל מקרה, לא לפרסם את האיפיון המלא כבר בטופס הבקשה להצעות מחיר.


עלויות

ניתן לבחור ב-2 מסלולים, עלות לפי שעה ומחיר קבוע לכל הפרויקט. לכאן או לכאן אתם יכולים לשנות את השיטה לאחר התייעצות עם הפרילנסר. בקשו ממנו להעריך את שעות הפיתוח הנדרשות לו (נהלו שיח עם מספר מתכנתים כדי לעמוד את שעות הפיתוח לממוצע). לאחר סיכום על מספר שעות הפיתוח נסו ״לעגל״ את העלות ל-Fixed Price כלומר, נניח וקבעתם 100 שעות פיתוח לפי 40 דולר לשעה, נסו להפחית את העלות למחיר קבוע של 3,000-3,500 דולר. אל תחששו, לרוב הם יסכימו.

תבדקו את עלות המחיה לנפש במדינה בה הוא מתגורר. כן כן, זו לא בושה. אם מתכנת שמצאתם חי בפקיסטן ועלות המחיה לרווק נעה בין 35 ל-50 אלף רופי פקיסטני ומנגד 1000 דולר שווי ערך ל-100 אלף רופי, אזי 1000$ הוא סכום נאה בהחלט לפרויקט קטן עד בינוני.


אבני דרך Milestones

לכל אבן דרך קבעו תאריך הגיוני. במקרה וקבעתם סכום קבוע של 3,500 דולר (לדוגמה) פצלו את הסכום לאבני הדרך. חלקו את הפרויקט שלכם לאבני דרך לדוגמה:

 1. הקמת ארכיטקטורה (ענן, מסדי נתונים, סביבת פיתוח) עד 1.5.2021 עלות 300$

 2. פיתוח צד השרת API לאפליקציה עד 15.6.2021 עלות 1200$

 3. פיתוח אפליקציה היברידית לאנדרואיד ו-iOS עד 1.8.2021 עלות 1000$

 4. פיתוח מערכת ניהול Admin עד 15.8.2021 עלות 500$

 5. העלאה לחנויות האפליקציות עד 1.9.2021 היתרה

קחו בחשבון שהתשלום לכל אבן דרך מתבצע בסיום התהליך הקודם. כלומר, בתחילת הפרויקט תצטרכו לשלם כבר 300$. התשלום נשמר בפקדון (לא משולם לפרילנסר) בתאריך בו נקבעה אבן הדרך הראשונה (1.5.2021) ובמידה ואישרתם את טיב הביצוע, רק אז אתם אמורים לאשר את התשלום מהפיקדון ולהפקיד את התשלום לאבן הדרך הבאה (1200$)

אתם רשאים כמובן לבטל את ההסכם עם הפרילנסר ולקבל Refund על הכסף שהפקדתם במידה והפרילנסר לא עמד בציפיות / לא כ״כ יודע מה הוא עושה או לא מצליח במשימה / לא מתקשר אתכם.כיצד לבחור את הפרילנסר הנכון?

הפרילנסרים בפלטפורמות השונות מחולקים ל-2 קטגוריות. אלה שכבר קיימים שם זמן רב, הם צברו עבודות והכנסות שבין 10-100 אלף דולר, יש להם פורטפוליו מרשים וביקורות מיזמים קודמים והחלק השני הם מתכנתים שגילו את הפלטפורמה רק לאחרונה (במיוחד בעקבות משבר הקורונה ששלח עובדים רבים לביתם) ומנסים את מזלם. אין להם הכנסות, פורטפוליו או המלצות קחו בחשבון שזה לא אומר שהם לא מוצלחים.

אז במה כדאי להתמקד (כל המידע זמין בפרופיל הפרילנסר):

 • האם הפרילנסר מעורב כרגע בפרויקטים נוספים, משמע, האם הוא פנוי לקבל פרויקט חדש? קחו בחשבון שהפרילנסרים תמיד יענו לכם בחיוב ושהם פנויים לחלוטין, קחו את זה בערבון מוגבל.

 • הפלטפורמה מקטלגת פרילנסרים מנוסים אשר צברו ניסיון ועבודות רבות כמומחים Experts וימליצו לכם עליהם כבר בסיום מילוי טופס הבקשה להצעות מחיר, אל תמהרו לבחור אותם. לרוב הם עסוקים בפרויקטים אחרים והעלות שלהם לשעה די יקרה. נסו לאתר פרילנסרים מנוסים קצת פחות, פנויים קצת יותר, אל תשללו מתכנתים חדשים ללא הכנסות מהאתר. לרוב הם אלה שיתאמצו יותר בשבילכם, בסכומים נמוכים בהרבה ויהיו זמינים עבורכם בכל שעה.

 • שליטה בשפה האנגלית. בפרופיל האישי של הפרילנסר תוכלו לקרוא את שפות האם שלו לצד שליטה בשפות נוספות. אתם לא רוצים ליפול על אחד שדובר ומבין אנגלית ברמה פחות מגבוהה.

 • לרוב, פרילנסרים מארצות הברית, אנגליה, צרפת, ישראל (בין 60 ל-150 דולר לשעה) יקרים בהרבה מפרילנסרים מהודו, אוקראינה, פקיסטן (15-40 דולר לשעה).

 • אל תמהרו לחתום הסכם עם הפרילנסר הראשון. המתינו 5-6 ימים מיום פרסום המכרז. תנו להצעות להגיע ורק לאחר מכן, עברו בקפידה על כל ההצעות. סננו את היקרים ביותר והקפידו לבחון ולשמור במועדפים את אלה שנראים לכם סבירים. כמו בראיון עבודה בעולם הפיתוח, תנו להם תרגיל ברמה בינונית עד קשה לביצוע וכך תוכלו לבחון את רמת הידע שלהם. אם הם לא מסכימים כנראה שהם לא האנשים שאתם רוצים בפרויקט.

 • הגדירו מראש את תהליך ההתקשרות בינכם - הפרילנסר אמור לדעת על כך ולהסכים לזה מראש. לכל אורך תהליך הפיתוח, נהלו יומן משימות כדוגמת ClickApp או Monday, וחייבו אותם לעבוד בשוטף על בסיס יומיומי. קבעו מפגש שבועי בזום לשיחה על בעיות, הצלחות ותכנון לשבוע הקרוב.

מחפשים ייעוץ והכוונה בפיתוח רעיון חדש? שלחו הודעה בווטסאפ 058-5220702 ונחשוב יחד כיצד לממש את החזון שלכם.

18 צפיות0 תגובות